Все, що ви хотіли дізнатись, але боялись спитати
Поради, правильна лексика та інша корисна інформація
Базова інформація
У світі 39 млн незрячих
Щороку ця кількість збільшується. В Україні точної статистики немає, за різними оцінками це приблизно 100 тисяч людей.
Шрифт Брайля
Це рельєфний шрифт (не мова!). З його допомогою незрячі можуть писати та читати. В основі — комбінація з 6 випуклих крапочок.
Темні окуляри
Не всі незрячі носять окуляри, але часто вони роблять це саме з метою захисту очей (наприклад, від гілок на вулиці).

Біла тростина
Біла тростина допомагає орієнтуватись в місті та знаходити перешкоди.
У світі біля 39 млн незрячих і ця кількість збільшується. В Україні точної статистики немає, орієнтотвно це 100 тис. людей.
Базова інформація
Це рельєфний шрифт (не мова!). З його допомогою незрячі можуть писати та читати. В основі — комбінація з 6 випуклих крапочок.
Біла тростина допомагає орієнтуватись в місті та знаходити перешкоди.
Не всі незрячі носять окуляри, але часто вони роблять це саме з метою захисту очей (наприклад, від гілок на вулиці).
Max Holden
Founder & Art Director
Max founded our company. He is the father of our main goals and values. He found the core members of our team and helped them to show their unique talents in the work process. He laid the foundations of the company.
Meet Our Team
The smartest people work every day to provide the best service and make our clients happy
Max Holden
Founder & Art Director
Eva Stark
Customer Support
Julia Bush
Design Director
Carlos Lott
Marketing Director

ГІДИ

Усі гіди музею — незрячі.

Вони чудово орієнтуються у просторі наосліп та із задоволенням познайомлять вас зі своїм світом!
наша майбутня гід
наш майбутній гід
наша майбутня гід
наша майбутня гід
наша майбутня гід
Команда музею
The smartest people work every day to provide the best service and make our clients happy
Аліна Марненко
CEO & Co-founder
Eva is the voice of our brand. She spends hours making our clients feel cared for and enjoying their communication with the company. If you have any suggestions or ideas, you can write to her.
Ніколь Поліщук
Управляюча музею в Києві
Julia takes care of everything you can see. She spent five years in London learning visual communication. She uses her knowledge to make the world a little more beautiful.
Тетяна Дуднік
SMM-менеджерка
Max founded our company. He is the father of our main goals and values. He found the core members of our team and helped them to show their unique talents in the work process.
Ігор Кушнір
Ігор Кушнір
Ігор Кушнір
Корисна інфо-пам'ятка:
Проведіть слайдером, щоб порівняти безпечну та небезпечну дороги
Поширені питання
💻 Незрячі користуються телефоном та комп'ютером?
Навіть більше — вони ще й працюють професійними програмістами та фахівцями з інформаційних технологій! І серед наших гідів є такі! Наприклад, Igor Kushnir викладає невізуальну доступність сенсорних пристроїв і супутникову навігацію для незрячих.

Як це вдається?

В налаштуваннях телефону можна увімкнути озвучування всього тексту на екрані. В Iphone — це VoiceOver, в Android — TalkBack. Схожим чином працює комп'ютер — необхідно лише завантажити програму, яка все озвучуватиме. Для Windows можна скористатись, наприклад, безкоштовною "NVDA" або ж платною "Jos for Windows".
💰 Як незрячі користуються грошима?
Найзручніше, звісно, розраховуватись безготівково, але незрячі використовують й паперові гроші.

Наприклад, наш гід Ярослав пояснив, що розкладає гроші у різних відділах гаманця і так орієнтується, яка сума та де лежить. Також можна скористатись спеціальним додатком, який при наведенні камери телефону на купюру озвучить її номінал. На нашій екскурсії містом «Відчуй Київ» ви можете на практиці дізнатись, як це вдається.
💤 Чи бачать незрячі сни?
Люди, які втратили зір після народження, бачать сни з кольорами та картинкою, оскільки пам'ятають візуальні образи. Багато наших гідів бачать уві сні рідних, такими, як їх запам'ятали.

Незрячі з народження люди також бачать сни, проте без зображень. Найчастіше вони можуть відчувати запах, смак, дотик та звуки. Інколи вони відчувають страх, пов'язаний із складнощами, які можуть траплятись у повсякденному житті. Іншими словами, сни незрячих з народження людей головним чином базуються на емоціях та відчуттях, в той час, як сни людей, які втратили зір після народження, базуються і на візуальній складовій.
🦮 Яка ситуація з собаками-поводирями в Україні та світі?
Незрячих людей інколи супроводжують спеціально навчені для цього тварини. Частіше всього це собаки-поводирі, але бувають і цікаві винятки, як от поні (якщо у людини алергія на песиків). Перші школи для навчання собак-поводирів створили ще після Першої світової війни в Німеччині. В Україні, на жаль, ще досі немає таких шкіл.
🍿 Як незрячі дивляться фільми?
Ви теж інколи готуєте їсти, прибираєте чи займаєтесь якимись іншими справами та одночасно слухаєте фільм чи серіал? Частину сцен дійсно можна уявити, не бачачи; якщо незрозуміло — можна перепитати, що ж саме там зараз відбувається на екрані. Але зрозуміти все — неможливо.


Тому для незрячих створюють аудіодескрипцію — лаконічний опис дій, простору або предметів, який звучить між діалогами акторів. Але є одне "але": фільмів з такою аудіодескрипцією порівняно мало. Саме тому більшість наших гідів дивляться і звичайні фільми: можна переглянути будь-яку новинку та не чекати, коли ж випустять доступну версію.


Фільми та мультфільми можна дивитись наосліп! Існує спеціальний аудіопис картинки (аудіодискрипція), у якому стисло описані одяг персонажів, їхня міміка і безмолвні дії.
⬛ Чи завжди незрячі бачать лише темряву?
Ні, майже ніхто не бачить повну темряві. Частіше це сірий туман, до того ж у частини є світлочуттєвість - здатність розрізняти світло та темряву.

Незрячою вважається не лише та людина, яка нічого не бачить, а й та, що бачить дуже розмито або ж з обмеженим кутом зору.
📚 Чи всі незрячі знають шрифт Брайля?
Ні. Згідно зі статистикою, лише біля 10% незрячих вміють читати та писати шрифтом Брайля.

Більшість наших гідів володіють цим шрифтом, але користуються ним досить рідко або взагалі не користуються.

Це пояснюється тим, що зараз існує ряд технічних засобів, які замінюють шрифт (в першу чергу смартфони). Комусь зручніше скористатись гаджетом, іншим — прочитати Брайль.

"Аудіокниги не кращі за книги Брайлем. Просто, на жаль, немає нової літератури, надрукованої цим шрифтом. Якщо дитячі книжки ще можна знайти, то інші — майже неможливо. Це не проблема, це — катастрофа.

І ось саме тому ми надаємо перевагу аудіокнигам. Особисто я слухаю аудіо, бо люблю сучасних українських авторів. А нормального синтезу, який би зчитував українську — немає.

Безперечно, читання книг шрифтом Брайля підвищує рівень грамотності. Так, ти можеш слухати, але раби також могли, але грамотними від цього не стали. Звісно, можна друкувати на комп'ютері, але як потім читати? Лише слухати", — ділиться своєю думкою наш гід Ігор.


💼 Ким можуть працювати незрячі?
Будь-ким, як і усі інші. Є незрячі-масажисти, юристи, журналісти, політики та повари. А з розвитком технологій усі сфери стали ще більш доступними.
🤦 Чи дійсно незрячі торкаються обличчя людей, з якими знайомляться?
Ні, в реальності зазвичай так ніхто не робить :-)
🍲 Чи готують незрячі люди?
Так, звичайно! Звичайно ж, хтось любить готувати, а хтось не дуже. От, наприклад, наша гід Вікторія Шевчук просто обожнює готувати! Особливо випічку та десерти.

В процесі готування їжі дуже допомагає нюх, адже страва має трохи інший аромат, коли вже готова. Також для незрячих людей існують спеціальні кухонні гаджети (озвучені ваги, мультиварки, вимірювачі рідини та інші).
👩❤️👨 Чи ходять незрячі на побачення та одружуються?
Звичайно ж, так! І знайомляться, і ходять на побачення, і одружуються, і народжують дітей...
Залишилось питання до нас чи гіда?
Просто відправ нам його у формі нижче і ми обов'язково відповімо!

У нас працюють 6 незрячих гідів, які провели екскурсії для більше 23-х тис. людей. І вони із задоволенням діляться своїм життєвим досвідом та відповідають на всі питання!
Хочеш більше інформації?
Підписуйся на наші соціальні мережі: