Київ, Гончара, 45В+38 073 345 03 00

Львів, Личаківська, 8+38 073 543 03 00

Київ, Гончара, 45В+38 073 345 03 00

Львів, Личаківська, 8+38 073 543 03 00

Стереотипи про незрячих

Стереотипи про незрячих

Про незрячих та в цілому людей з інвалідністю існує дуже багато стереотипів. Чули, наприклад, нібито незрячим людям байдуже на свій зовнішній вигляд, що одягати? Звісно ж, це не так! Незрячі так само мають улюблені кольори та фасони.

Якщо людина бачила раніше, то вона знає кольори та має улюблені. А якщо народилась незрячою, то орієнтується більше на матеріал та власні відчуття у цьому одязі.

Обирати одяг часто допомагають рідні — радять, що більше личить, розповідають, як виглядає той чи інший одяг.

“У мами та сестри — чудовий смак, вони знають, що я люблю і ніколи не пропонують придбати щось, що мені не личить чи не подобається”, — каже гід музею Ігор Кушнір.

Для незрячих також є принциповими кольори. Гід Віта, наприклад, не купить щось коричневе чи зелене. Так само не любить речі, всипані стразами. А наша Іра взагалі була дизайнером, тому ​​для неї важливі всі фактори: колір, текстура, фасон, акуратність пошиття та кольори.

А як же розрізняти одяг у шафі? Як обрати речі, які хочеш одягнути сьогодні? Незрячі люди можуть складати речі по відтінках чи кольорах. Наприклад, в одному стосі — світлі речі, а в іншому темні. Розрізнити окремі речі можна на дотик, за елементами крою, різними комірцями, вирізами, резинками, бірками тощо. Якщо ж, є дві абсолютно однакові речі, але різних кольорів, то розпізнати колір допоможуть гаджети. Також можна проконсультуватись із рідними.